Національний музей у Львові запрошує на панельну дискусію «Творчість як спосіб проживання кризових станів», що відбудеться за участю Олександра Фільца і Оксани Борисової. Модеруватиме зустріч Галина Католик.
Повномасштабне вторгнення росі в Україну стало каталізатором творчих рефлексій на тему війни для багатьох митців. Це була пряма чи прихована форма пошуку світоглядного та психологічного балансу кожного з авторів, емоційного вияву особистого спротиву, переживань, внутрішньої драми, трагедії сьогодення, навіть якщо це виражалося у споглядальній паузі чи творчому заціпенінні. З початком активної фази війни для Оксани Борисової творчість стала безумовною опорою, що дозволила мисткині вціліти як особистості. Так з’явився проєкт “ДНК-КОД СВОБОДИ”.
Під час розмови учасники дискутуватимуть на теми:
– про особливості впливу війни на психіку людини;
– як кризові стани, зокрема війна, впливають на творчість;
– як мистецтво допомагає переживати кризові стани;
– як можуть бути застосовані артпрактики в процесі соціалізіції жертв війни – військових і цивільних?
Ці та інші питання будуть порушені в час дискусії.
Учасники дискусії :
– Оксана Борисова – художниця, дизайнерка текстилю, співавторка проєкту «Ідентифікація війною».
– Олександр Фільц – український психотерапевт, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри психіатрії та психотерапії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Президент Української Спілки психотерапевтів. Голова секції психоаналізу Української Спілки психотерапевтів.
Модераторка –– Галина Католик, докторка психологічних наук, професорка кафедри практичної психології Інституту управління, психології та безпеки Львівського університету внутрішніх справ.
14 вересня о 16:00
Головна будівля НМЛ (просп. Свободи, 20)
Захід безкоштовний.