Художньо-меморіальний музей Леопольда Левицького

Леопольд Левицький (1906-1973) – визначний український графік ХХ століття; один із піонерів графічного дизайну та реклами.

По завершенні Другої світової війни Л.Левицький повернувся з евакуації у Казахстані в Україну й замешкав у Львові (з 1946). Музей Леопольда Левицького створено у  колишній  оселі художника, що на вулиці  Устияновича, 10/1. Будинок, споруджений 1891 року за проектом Густава Бізанца,  набув сучасного вигляду після реконструкції (1968).

Музей було засновано у 1984 році заходами дружини художника Гені Левицької та стараннями громадськості міста. Видатний хист та невичерпний гумор, оптимізм і зичливість до людей  Леопольда Левицького завоювали йому визнання однієї із ключових постатей у мистецькому житті Львова 1950––1960-х років.

Представлений увазі глядача матеріал розкриває багатогранний хист митця, що мав вагомий вплив на розвиток сучасної української графіки. Експозиція, що обіймає три кімнати, не лише насвітлює творчі здобутки художника у графіці та живописі, а й відтворює те особливе середовище, у якому жив  і творив Л.Левицький.

Віртуальний тур по Художньо-меморіальному музеї Леопольда Левицького:

https://rightway.com.ua/museum-leopold-levitskiy?fbclid=IwAR3PSgO2ZsdbC33YTYxh25VHp_I8G8OvavWQpniVdMExOvppy7ix_aO-DPQ

Час роботи

  • Пт, СбВихідний день
  • Пн, Вт, Ср, Чт, Нд 10:00 –– 18:00*

* Квиткова каса працює до 17:30