Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької

Олена Кульчицька (1877–1967) – визначний український графік, ілюстратор, живописець, майстер декоративно-ужиткового мистецтва, педагог та громадська діячка.

Музей відкрито 21 квітня 1971 р. у колишньому помешканні художниці (1938–1967). Воно знаходиться на третьому поверсі житлового будинку – пам’ятки архітектури кінця ХІХ століття, розташованого на вулиці Листопадового Чину, 7. Експозиція розгорнена у чотирьох кімнатах цієї просторої оселі.

Згідно із заповітом художниці, уся її творча спадщина, помешкання та особисті речі були передані в дар українському народові в особі Національного музею. Експозиція музею всебічно розкриває працю мисткині у різних жанрах та видах образотворчого і ужиткового мистецтва. А також представляє її як новатора й творця модерного вислову в українській художній культурі. Максимально збережений інтер’єр музею відтворює естетичні уподобання мисткині щодо художнього оформлення міського житла в контексті української народної традиції та її творчого інтерпретування.

 

Віртуальний тур
по Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької:

Віртуальний тур по Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької

Час роботи

  • ПнВихідний день
  • Вт, Ср, Чт, Пт 10:00 –– 17:00*
  • Сб, Нд 10:00 –– 18:00*

* Квиткова каса працює до 16:30