Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського

Олекса Новаківський (1872––1935) –– визначний художник, педагог, засновник першої в Галичині української мистецької школи.

Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського знаходиться у будинку, який 1907 року придбав для потреб музею (тоді – Церковного) митрополит Андрей Шептицький. Це – вишукана червоноцегляна вілла, зведена наприкінці ХІХ століття  у неороманcькому стилі, за проектом відомого львівського архітектора Юліана Захаревича. Споруда, свого часу відома як палац польського художника Яна Стики, після того, як її придбав  митрополит Андрей Шептицький, стала знаковою фундацією великого мецената української культури.

У 1913 році  тут оселився славетний український маляр  Олекса Новаківський, який прибув до Львова із Кракова на запрошення А. Шептицького. Творча майстерня художника розмістилась на другому поверсі будинку, у просторій залі, а поруч –  у п’яти кімнатах, замешкала родина.

У 1923–1935 роках, за сприяння й підтримки митрополита А. Шептицького, у цьому будинку діяла Мистецька школа Олекси Новаківського – перший у Західній Україні художній навчальний осередок для молоді, що став провідним центром мистецького життя Львова. Атмосфера ентузіазму молодих обдарованих художників та непересічна індивідуальність їхнього наставника – маестро Олекси Новаківського, творця полотен, що стали класикою українського образотворчого мистецтва, гуртували провідних діячів українського культурного та політичного  життя.

У березні 1972 року на пошану 100-ї річниці від дня народження Олекси Новаківського у колишньому будинку-майстерні було облаштовано художньо-меморіальний музей. Експозиція музею  репрезентує основні етапи творчого шляху художника.

 

Віртуальний тур по Художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського:

Час роботи

  • Пн, Вт, Ср, Чт, Пт, Сб, НдВихідний день