«Зображення природи» Блажея Остоя Льніского та «Curiosity» Аґнєшки Цєслінської

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
22 жовтня о 17:00 у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (прсп. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки графіки «Зображення природи» Блажея Остоя Льніского та «Curiosity» Аґнєшки Цєслінської в рамках Х едиції конкурсу «Індекс імені Маріуша Казани».
Про авторів:
Блажей Остоя Льніскі
Ректор Академії образотворчого мистецтва у Варшаві. Кандидат наук, професор, художник-маляр, художник-графік (станковий), літограф, книжковий дизайнер. У своїй творчості також займається проєктуванням плакатів та гарнітурою. У 1994-1999 роках він навчався в Академії образотворчих мистецтв у Варшаві на факультеті живопису, де під керівництвом професора Раймунда Земского, отримав диплом з ректорською відзнакою, натомість додаток до літографії він здобув у професора Владислава Вінєцкого.
Від 1999 року безперервно пов’язаний зі своєю альма-матер. Від 2013 року професор з образотворчого мистецтва та, від 2008 року, керівник літографської майстерні на графічному факультеті. Заступник декана графічного факультету (2008-2012), керівник аспірантури заочної форми навчання на графічному факультеті (2008-2012), декан графічного факультету (2012-2016, 2016-2020), ректор Академії образотворчого мистецтва у Варшаві (2020-2024).
Учасник кількох десятків колективних виставок та численних індивідуальних виставок у країні та за її межами. Член почесного комітету з питань святкування ювілею відбудови королівського замку у Варшаві, член Ради центру досліджень культури Варшави Варшавського університету; суддя у конкурсному журі Міжнародного архітектурно-урбаністичного конкурсу з розробки архітектурного проєкту відбудови Саксонського палацу; член Програмної ради міжнародного бієнале плакату у Варшаві. Роботи у засобах: Національного музею у Варшаві, Національної бібліотеки у Варшаві, Музею міста Варшави, Районного музею ім. Леона Вичулковского у Бидгощі, обласної публічної бібліотеки ім. Вітольда Гомбровіча в Кельцях, бібліотеки Лодзького університету, історично-етнографічного музею у Хойницях, колекції графіки Галереї сучасного мистецтва БХВ у Катовіце.
Аґнєшка Цєслінська
Професор, кандидат наук з образотворчого мистецтва, артист-графік. У 1991 році вона закінчила Академію образотворчого мистецтва у Варшаві. Тепер, у своїй альма-матер, вона займається веденням Міждисциплінарної майстерні з класичних технік. Від 2015 року вона очолює Правління Фонду Стипендії та Премії ім. Тедеуша Кулісєвіча. Лауреатка численних премій у країні та за її межами, у тому числі премії: «Kochi International Triennial Exhibition of Prints, Японія (2006)»; «TheNaka-Tosa Museum of Art., Японія (2009)»; «Atthe 7th Graphic Art Biennial of Szeklerland, Румунія (2022)». Її творчість, пов’язана з фігуративною графікою входить у рамки напрямку, що використовує елементи мистецтва часів Середньовіччя та Ренесансу. В її творах, у ілюструванні метафізичних істот та понять, можна побачити зв’язок із традиційними способами зображення трансцендентності та захопленням уявою митців давніх часів у представленні метафізичних істот та понять.
Виставка триватиме до 13 листопада. Запрошуємо всіх охочих!