Авторська екскурсія виставкою Ганни Криволап «Діалог традицій». Обговорення творчості художниці

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

У суботу, 19 лютого, запрошуємо на авторську екскурсію виставковим проєктом Ганни Криволап «Діалог традицій».

Він складається із серій робіт «Причетність» і «Стрічки». «Стрічки» вже презентували в галереї у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) та у Києві; «Причетність» експонували у галереї Марата Гельмана (Чорногорія) та в Музеї історії Києва. Але поєднання цих двох серій як діалогу крізь віки вперше відбулося саме у залах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

На виставці представлено 34 картини, які мисткиня створювала впродовж останніх 13 років. «Одну з них я безпосередньо створила у залі музею під час підготовки виставки, за 2 дні до відкриття, ‒ розповідає Ганна Криволап. ‒ Це моя найбільша робота, розміром 2х3 метри. Я просто відчула, що потрібне саме таке формалістичне завершення експозиції. Атмосфера в стінах музею неймовірно надихала!».

Про свою серію «Причетність» Ганна Криволап розказує: «коли доторкаюся до старовинних артефактів, я переосмислюю їхнє значення в формалістичних пластичних рішеннях. Як життя складається із багатьох компонентів, так і мозаїка має чимало складових. Кожен із нас може складати власну мозаїку, створювати власну історію».

На створення серії «Стрічки» художницю надихнув традиційний обряд ‒ коли на містку вішають стрічки, щоб прикликати щастя. Мисткиня каже, що її цікавить їхнє подальше існування, та виникають асоціації з життям і долями на тлі пейзажу ‒ вічності.

«Я хочу перекласти традиційні, наративні речі на мову сучасного мистецтва. Мені здається, саме в цей дуже напружений та непростий час треба звернутися до нашої культури та глибинних традицій, які дадуть нам силу, впевненість і віру, що все буде добре!», ‒ підсумовує художниця.

Ганна Криволап входить у сотню найкращих українських митців та мисткинь за кордоном. Окрім персональних виставок, вона бере активну участь у групових і міжнародних виставкових проєктах. Твори художниці зберігаються у музеях та приватних колекціях.

Після авторської екскурсії відбудеться обговорення творчості Ганни Криволап. Участь у заході візьмуть: генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан, професор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців та українська мистецтвознавиця, кандидатка мистецтвознавства, членкиня Національної спілки художників України, заслужена діячка мистецтв України, членкиня Міжнародної асоціації мистецтвознавців AICA Олеся Авраменко.

Дата: 19 лютого (субота)
Час: 15:00
Вартість екскурсії: 60 гривень
Локація: Львів, проспект Свободи, 20

Нагадаємо, що виставка «Діалог традицій» триває у головній будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького до 27 лютого 2022 року.