Фестиваль «Стефаник LIVE»

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

«Стефаник LIVE» – імпровізований фестиваль в межах виставкового проєкту “Василь Стефаник. ПОРТРЕТИ. ІСТОРІЇ. ІЛЮСТРАЦІЇ”, що зараз триває у нашому музеї.

Програма фестивалю складається з різноманітних за жанром тематичних подій, під час яких про Стефаника наживо будуть розповідати правнуки митця та наші колеги-науковці, будуть проводитися тематичні та кураторські екскурсії та показ фільму.

 

Розклад подій «Стефаник LIVE»:

2 вересня (четвер) 17:00
Тематична екскурсія «Творчі взаємини Олени Кульчицької та Василя Стефаника» – відкриває фестиваль наша колега, завідувачка музею Олени Кульчицької, Любов Кость з авторською екскурсією. Пані Кость розповість про образ Василя Стефаника у графічній спадщині Олени Кульчицької та про оригінальні ілюстрації мисткині, які вона створювала для його новел. Відвідувачі дізнаються про раритетне видання новел Стефаника, яке вийшло друком у 1917 р. та архівні документи (епістолярну спадщину) зі збірки НМЛ.

9 вересня (четвер) 17:00
Розмова про Василя Стефаника з Олесею та Василем Стефаниками, правнуками письменника.

12 вересня (неділя) 16:00
Лекція «Перша постава новел Василя Стефаника на українській сцені 1928 р.», яку прочитає Богдан Козак народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор.

16 вересня (четвер) 17:00
Лекція «Перша постава творчості Василя Стефаника в Галичині 1933 р.» – друга авторська лекція Богдана Козака в межах фестивалю «Стефаник LIVE».

19 вересня (неділя) 15:00
Кураторська екскурсія виставкою «Василь Стефаник. ПОРТРЕТИ. ІСТОРІЇ. ІЛЮСТРАЦІЇ» від Марії Цимбалісти, завідувачки відділу графіки НМЛ. Пані Цимбаліста розповідатиме про постать Василя Стефаника крізь призму видань, історичних документів і графічних творів-ілюстрацій зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.

19 вересня (неділя)  16:00
Перегляд фільму «Камінний хрест» за мотивами новел В. Стефаника «Камінний хрест» та «Злодій» (1968 р., кіностудія ім. О. Довженка).

 

Вхід на подію за вартістю вхідного квитка на виставку.

 

Партнери проєкту:

– Центральний державний історичний архів України у Львові;
– Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника;
– Відділ НМЛ Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької;
– Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької.