Квітка Шотландії

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

❗19 жовтня о 19.00 у Національному музеї імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться унікальний концерт “Квітка Шотландії”????
Публіка зможе вперше познайомитися з творчістю видатного шотландського поета в оригіналі та перекладі Миколи Лукаша. Шотландські балади Роберта Бернса в оригіналі і перекладі виконає британська співачка Джеймі-Кім МакМеллон у супроводі камерного оркестру «Парі-Арт Мюзік». Диригент – Роман Багрій. Вхід вільний.????

????Фестиваль “Lukash Fest” реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації та Львівського корейського центру “Ханмаді”

????Генеральні інформаційні партнери: «UA:Радіо Культура», «UA:Культура», FM «Галичина», «Galnet», «0:32.ua», «Zaxid.net».

Партнер трансляції – Твоє Місто

????Лукаш Фест – унікальний міжнародний фестиваль, присвячений сторіччю з дня народження Миколи Лукаша (1919-1988) – одного з найталановитіших перекладачів ХХ сторіччя. У його творчій спадщині – переклади творів близько двох сотень авторів світової літератури з майже двох десятків мов, оригінальна поезія, численні рецензії, перекладознавчі та мовознавчі статті, унікальна картотека лексико-фразеологічних матеріалів.

????Микола Лукаш (1919–1988) – один із найталановитіших перекладачів ХХ сторіччя, поліглот, мовознавець та лексикограф. Здійснив більше 3 500 перекладів з майже двох десятків мов. Працював над масштабним лексикографічним проектом. М.Лукаш не припиняв перекладати, незважаючи на репресії радянської влади. Своїми перекладами М.Лукаш намагався реформувати українську мову після спотворення радянською цензурою та мовною політикою.

????Роберт Бернз – видатний шотландський поет, фольклорист, автор численних поезій, балад, пісень та ін., написаних «шотландською» та англійською мовами. Палкий патріот, творчість якого відома у всьому світі.

????Роман Багрій – диригент, культурний менеджер, організатор чисельних мистецьких заходів та засновник молодого оркестру
PaRi Art Music Orchestra.

????Джеймі-Кім МакМеллон (Jaymie-Kym McMellon) Jay Ziver – Британська солістка, сопрано. Навчалася у Консерваторії Бірмінгема у Ави Джун Купер (Ava June Cooper). Співала сольно та в хорі у Midland Opera, Opera South, OperaMus та інших. Часто виступає у Львові з оркестром INSO Львів.