Лекція №4:Різбярка Наталка Мілян. Історії з родинного альбому

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Друзі! 20 червня о 17:00 запрошуємо на чергову зустріч в межах проєкту “СЛУХАТИ/ДИВИТИСЬ”.
Слухатимемо:
про життя і творчість однієї з українських художниць першої половини ХХ століття – Наталки Мілян (1896–1942), яка для своїх сучасників вона була чи не найпомітнішою українською різьбяркою.
Народилася мисткиня у Львові, незабаром родина переїхала до Кракова. Тут Наталя закінчила школу і учительську гімназію. У 1915 році розпочала навчання на приватних курсах малювання для дівчат у школі ім. А. Баранєцкєго. З 1919 року навчалася в Академії Мистецтв. Спочатку як вільна слухачка, а з 1920 року як повноправна студентка майстерні скульптури професора Костянтина Лящки.
Згодом вчителювала в Дрогобичі і Кракові, а також продовжувала вправлятися в творенні скульптур. Наприкінці 1930 року одержала піврічну стипендію від Краківської академії мистецтв на поїздку до Італії, відвідала Флоренцію, Пізу, Сієну, а також Каррару – місто мармуру.
Після повернення брала участь у збірних виставках у Кракові та Львові, була членкинею АНУМ та об’єднання митців «Зарево». З початком війни працювала в оформлювачем в Закопаному та створювала дрібну скульптуру на продаж. Планувала повернення до Львова, але у вересні 1942 року несподівано захворіла на тиф. Померла і похована у Кракові.
Дивитимемось:
– Альбом праць Наталки Максимівни Мілян в оригіналах і фотокартках, який зложила сестра художниці Ольга;
Скульптури з тонованого гіпсу:
– Відлив руки. Краків, 1921 р.
– Погруддя дівчини. Дрогобич, 1928 р.
– Качки. Краків, 1940 р.
– Портрет Л. Цегляж, 1942 р.
Лекторка – Марія Цимбаліста, завідувачка відділу графіки НМЛ.

Вартість:
для дорослих – 80 грн
для студентів і пенсіонерів – 40 грн
для пільгових категорій – вхід вільний