Презентація альбому “Сергій Васильківський”

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Друзі!
Хочемо поділитися з вами радісною новиною і сповістити про вихід у світ нового видання Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при Науковому товаристві імені Шевченка – альбому «Сергій Васильківський».
Цей ошатний альбом став останнім видавничим проєктом, над яким працював відомий львівський художник, колекціонер, меценат, реставратор, видавець і просто великий український патріот – Тарас Лозинський.
Альбом став найбільшим друкованим зібранням творів видатного українського художника-пейзажиста, представника харківської мистецької школи – Сергія Васильківського. До нього увійшли 220 творів митця з
приватних колекцій, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Національного художнього музею України (м. Київ), Харківського художнього музею.
Ідея видання та його реалізація належать Тарасові Лозинському, та, втім, погортати сторінки роками виплеканої книги, йому не судилося.
Виникнення задуму альбому сягає 1980-х, про що залишились теплі спогади Тараса Лозинського:
«Після четвертого курсу, на практиці у Харкові, я зустрівся з головним хранителем художнього музею – Миколою Безхутрим. Я тоді марив роботами Сергія Васильківського. І після розмови з хранителем мрія
побачити роботи митця не лише в музеї, а й у фондах здійснилася. Я тримав у руках перлини великого українського митця: у той час вийшла друком книга Миколи Безхутрого «Сергій Васильківський», яку я одержав в дарунок від автора із написом: «Тарасові Лозинському: Хай ніколи не згасне запал Душі юнацької. М. Безхутрий. 19.VII. 80 р. Харків.»… І він не згас!
Презентація альбому-каталогу «Сергій Васильківський»відбудеться 4 липня 2024 о 16.00 у головній будівлі НМЛ ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20, м. Львів).
Музичну частину заходу доповнять твори у виконанні кобзаря Ярослава Криська. Сергій Васильківський: Альбом-каталог / Упорядник Тарас Лозинський. Львів : Інститут колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ, 2024. 376 с.: іл.
Автори статей: Олеся Семчишин-Гузнер (НМЛ ім. Андрея Шептицького), Ольга Денисенко (ХХМ), Леся Толстова (НХМУ).