Презентація книги про Об’єднання Митців artes на Book Forum 2021

Історичний комплекс Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького

Запрошуємо 16 вересня о17:00 на презентацію доповненого видання книги “Об’єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії львівського модернізму” в межах Book Forum 2021.

Подія відбудеться за участі
🔶 автора книги Пйотра Лукашевіча
🔶 перекладача та редактора Андрія Боярова
🔶 заступниці директора у Національному музеї імені А. Шептицького у Львові                          Оксани Білої
🔶 директорки Jam Factory Art Center Божени Пеленської.

 

Модератор: Богдан Шумилович, Центр міської історії

ЛОКАЦІЯ: Історичний комплекс НМЛ ім. Андрея Шептицького, постійна експозиція “Українське мистецтво ХХ ст.”, м. Львів, вул. Драгоманова 42

Ця книга впроваджує у обіг історії таких транзитних та гібридних явищ ХХ століття, як творчість групи “artes”. Дотепер вони залишаються мало використаною можливістю для осмислення культурних практик як минулого, так і сучасності. Монографія описує львівське середовище митців-модерністів міжвоєнного періоду з особливою увагою до постатей та ідей, що формували групу “аrtes”. Вона була заснована у Львові наприкінці 1929 року, після повернення молодих і радикально налаштованих митців із навчання у Модерній Академії Фернана Лєже та в інших європейських осередках. Об’єднання програмно включало митців різних національностей — поляків, євреїв, українців, а його виникнення і діяльність були пов’язані зі світовими центрами — передусім Парижем та з локальними контекстами міста. У різні періоди з групою artes були пов’язані, зокрема, Отто Ган, Генрик Стренг, Єжи Яніш, Людвік Ліллє, Александер Кшивоблоцький,                      Роман Сельський, Марґіт Райх-Сельська, Тадеуш Войцеховський, Павло Ковжун,                  Анджей Пронашко, Дебора Фоґель та інші митці.

Українське видання книги, завдяки новим вступу, післямові та коментарям, розширенню ілюстративного матеріалу, позиціонує артесівців у ширших мистецьких та історичних контекстах. Книга буде цікава не лише для дослідників і митців, але й для широкої читацької аудиторії.

Подія організована в співпраці з Національним музеєм у Львові                                                імені Андрея Шептицького.

Деталі: https://www.lvivcenter.org/discussions/artes-book-forum/