“Талант чи дилетант? Корнило Устиянович у критичному об”єктиві Івана Франка”

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

5 лютого 2020 р. в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (пр-т Свободи, 20), відбудеться лекція “Талант чи дилетант? Корнило Устиянович у критичному об”єктиві Івана Франка” .

Чи знаєте Ви, що Корнила Устияновича вважають першим ілюстратором творів Івана Франка? А творчі інтенції, які народилися після споглядання картини К. Устияновича «Мойсей», підштовхнули І. Франка до задуму написати свого «Мойсея»? «…Не вдовольняє мене Устиянович своїми Мойсеями. Побачите, якого я колись напишу», – згадував Богдан Лепкий слова І. Франка. А поза тим історія творчих взаємин двох непересічних, хоч і різновеликих, особистостей – Корнила Устияновича та Івана Франка – не завжди складалася рівно і гладко. Іван Франко як молодий критик доволі різко висловився на адресу поетичного та драматичного доробку свого старшого колеги по перу, іронічно називав його «богомазом». Водночас вони разом мандрували по Поділлі, Покутті та Карпатах, плідно співпрацювали як письменник та художник у гумористично-сатиричному журналі «Зеркало».

Про ці та інші аспекти творчої взаємодії докладніше у лекції Наталі Тихолоз, літературознавиці, франкознавиці, кандидата філологічних наук, доцента ЛНУ ім. Івана Франка.

Щиро запрошуємо!

Вхід вільний.