Цикл лекцій про видатного українського графіка Леопольда Левицького

Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського

Друзі, щиро запрошуємо відвідати цикл лекцій про видатного українського графіка Леопольда Левицького! 

Програма:

8 липня 16:00

Життя і творчість Леопольда Левицького: історія боротьби за особисту та мистецьку ідентичність

Незважаючи на те, що Леопольд Левицький народився в селі, ціле своє життя він присвятив місту та міській культурі. Батьки хотіли, щоб син став адвокатом, однак він обрав мистецтво. Навчався скульптури, живопису, проте прославився як графік. За політичні погляди був депортований із Франції, відтак його відрахували з академії мистецтв.

Леопольд Левицький був надзвичайно товариським і щирим, мав чудове почуття гумору. Він ніколи не займався викладацькою діяльністю, а втім, сформував навколо себе плеяду учнів. Уважав, що «малювати треба так, щоби виглядало ніби від невміння…»

 

15 липня 16:00

Образ міста у творчості Леопольда Левицького

У творчості Леопольда Левицького вирізняються дві основні образні теми: людина і місто. Ці два начала – гуманістичне й урбаністичне – концептуально, ідейно, світоглядно взаємопов’язані, взаємодоповнювальні та взаємозалежні. Образ міста, наявний у мистецькому доробку художника від початку його творчого шляху, а саме від 1930-х років, став невід’ємною частиною зрілої творчості майстра кінця 1940-х – початку 1970-х років.

 

22 липня 16:00

Культура Сходу в житті та творчості Леопольда Левицького: естампи, ілюстрації, особисті практики

Інтерес до східних духовних практик особливо зріс у Європі в міжвоєнний час. Схід приваблював можливістю відходу від реальності, яка тоді була дуже непростою і драматичною. Творчі особистості перебували в середовищі множинних викликів, які часто були протилежними за своєю суттю. Схід манив незнаністю, мінливістю, а одночасно і багатовіковою стабільністю традиційного буття. Не став винятком і Леопольд Левицький. Він практикував йогу, голодування, добре знав Східну філософію.

29 липня 16:00

Ґєня Надлєр-Левицька – дружина, муза, фундаторка музею

Образ дружини займає особливе місце у творчості Леопольда Левицького. Ґєня Надлєр була для нього не лише коханою, дружиною, господинею їхнього дому, а й першим критиком, моральною опорою, подругою на ціле життя. Їхні стосунки та творчість Леопольда Левицького розвивалися в унісон, а історія їхнього кохання гідна екранізації.

 

Лекторка – Оксана Жмурко.

Вартість кожної лекції – 30 гривень (термінал не працює).

Тривалість лекції – 1 година.

Локація – ХММ Олекси Новаківського.

Під час повітряної тривоги відвідувачі повинні пройти до найближчого укриття. З інформацією про його розміщення можна ознайомитись у музеї.