Відкриття музейного кінозалу. Показ фільму “Сюрреалісти зі Львова” 

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

У п’ятницю (23/07) у межах виставкового проєкту Генрик Штренґ/Марек Влодарський та львівський модернізм відкриється наш камерний “Музейний кінозал”.

Запрошуємо на перегляд стрічки Сюрреалісти зі Львова (Nadrealiści ze Lwowa, 2008). Фільм розповідає про мистецьку групу artes. Режисер Войцех Грабовський у своєму фільмі переплітає задокументовані кадри львівських вулиць та міського життя разом з роботами митців групи artes, таким чином підкреслюючи ідею, щодо важливості впливу міста на формування і характер їх творчості. Історія artes та львівського середовища авангардних митців залишається дотепер маловідомою сторінкою мистецтва України. Група була заснована у Львові наприкінці 1929-го року, після повернення молодих і радикально налаштованих львівських митців з навчання у Модерній Академії Фернана Леже, та інших європейських осередках. Об’єднання включало митців різних спільнот Львова — поляків, євреїв, українців, а його виникнення і діяльність була пов’язана зі світовими мистецькими центрами — передусім Парижем. У різні періоди з групою artes були пов’язані, зокрема, Отто Ган, Генрик Штренґ, Єжи Яніш, Людвік Ліллє, Александер Кшивоблоцький, Роман Сельський, Марґіт Райх-Сельська, Тадеуш Войцеховський, Павло Ковжун, Анджей Пронашко та інші митці.

Фільм є колекцією Міського медіаархіву Центру міської історії.

Вартість квитків (кінопоказ + виставка “Генрик Штренґ/Марек Влодарський та львівський модернізм”):

Дорослі – 80 грн;

Студенти* – 50 грн (за наявності відповідних посвідчень);

Персіонери*/діти – 30 грн (за наявності відповідних посвідчень).

Подія реалізується у партнерстві з Центр міської історії. Виставка “Генрик Штренґ/Марек Влодарський та львівський модернізм” у Львові презентована Варшавським музеєм сучасного мистецтва та Інститутом Адама Міцкевича, за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові та Львівської міської ради.