“Зеновій Флінта: реальність та метафізика”

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Дорогі друзі!

Завтра, 28 серпня, запрошуємо на выдкриття виставки “Зеновій Флінта: реальність та метафізика” (Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, проспект Свободи, 20).

Мета виставкового проєкту – актуалізувати увагу музейного глядача до нового прочитання сюжетних творів З. Флінти 1960–1980-х років, які звикли асоціювати з офіційним мистецтвом. Виставковий проєкт, підготований на матеріалах музейної збірки НМЛ і приватних колекцій, представляє творчість З. Флінти в новому світлі, оминаючи хибні шаблони реалізму та стереотипи прочитання сюжетів.

 

В основі експозиції – великоформатні сюжетні полотна зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького і багато ще не експонованих графічних творів із родинної колекції, що розкривають «творчу кухню» художника. У новому компонуванні графічних ескізів як самодостатніх творів зникає штамп «підрядного жанру», натомість оприявнюється філософія «творчої радості»: її складники – захоплення красою натури, пленерна медитація та «гра у метафори».

Виставку організовано в межах дослідницької програми “UU#Lviv” – архів львівського неофіційного мистецтва другої половини ХХ століття, за сприяння Українського культурного фонду.

 

Богдан Мисюга,

куратор “UU#Lviv”,

кандидат мистецтвознавства