«Ковчег. Антологія сенсів»

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
Друзі, хочемо проінформувати вас, що експозиція виставкового проєкту «Ковчег. Антологія сенсів», частково демонтована (хол та виставкова галерея музею).
Запрошуємо відвідати виставковий проєкт «Ковчег. Антологія сенсів», який відривається 21 листопада 2023 року!
Ця експозиція представить творчість 13 талановитих художників з різних куточків України, об’єднаних спільною метою – дослідженням і відображенням українського буття через мистецтво.
«Ковчег. Антологія сенсів» – це не просто виставка, це метафора українського духу. Вона символізує колиску та човен, які відображають
глибину і силу нашої культури, історії та ідентичності. В експозиції представлені твори художників, скульпторів та фотографів, роботи яких транслюють різноманіття поколінь, стилів та культурних кодів, властивих різним регіонам України.
Учасниками виставки стали такі митці як Віра Кулеба-Баринова, Ігор Романко, Мар’ян Лунів, Микола Жулінський, Олександр Мельник, Інна Пантелемонова, Олексій Потапенко, Андрій Котлярчук, Петро Бевза, Олег Мінько, Юрій Мирко, Петро Антип, Микола Білик. Кожен із них зробив унікальний внесок у цей проєкт, зосередивши у своїх роботах основоположні константи української ідентичності. Представлені твори відображають пам’ять поколінь, святість родини, образ жінки-берегині, родючість землі, значення ікони-оберега, героїчні битви, традиційні обряди та вишиванку.
Леся Кочергіна, організаторка культурного проєкту «Українська містерія» та кураторка виставки «Ковчег. Антологія сенсів», каже: «Цей проєкт демонструє особливу місію, якою наділене українське мистецтво — бути скринею сакральних дарів наших предків. Це також важливий внесок у збереження та поширення української культурної спадщини в умовах російсько-української війни. Адже саме мистецтво є фундаментальним для відновлення України в майбутньому.”
В межах виставкового проєкту «Ковчег. Антологія сенсів» відбудуться наступні події:
– 24 листопада – зустріч-розмова з доктором філософських наук Олександром Філоненко «Повернення краси»;
– 25 листопада – прем’єра документального фільму «Олег Мінько. В
експресії духу» про життя і творчість відомого львівського митця
(Львівський Палац мистецтв);
– 15 грудня – зустріч-розмова з авторами проєкту «Космогонія»: художником Петром Антипом і куратором проєкту Віктором Корсаком.
Виставковий проєкт реалізовано за підтримки Львівської обласної військової адміністрації. Партнери події – міжнародна компанія ONUR GROUP Ukraine та Турецько-українська бізнес асоціація TUID.
📍Головна будівля НМЛ
ВТ-НД / 10:00 – 18:00
(каса зачиняється о 17:30)
Понеділок – вихідний
🎫Вартість квитків:
– дорослі – 80 грн.,
– студенти та пенсіонери – 30 грн.,
– учні – 20 грн.
До зустрічі!
Виставка триватиме до 24 грудня 2023 року у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького, за адресою проспект Свободи, 20.