“Росте Древо”. Виставка народного і декоративного мистецтва Наддніпрянщини XVII – XX ст.

Історичний комплекс Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького
З 13 березня в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) розпочала роботу виставка «Росте Древо», що має на меті цілісно представити народне та декоративне мистецтво Наддніпрянщини XVII – середини XX століття.
Під назвою «Росте древо» поєднано цінні та рідкісні експонати: давні гапти (окрайки), вибійку, кахлі, килими, вишиті та ткані рушники, плахти, сорочки, прикраси, мальоване дерево, керамічний посуд, іграшки, народні ікони та розписи. Мотив-символ «Дерево Життя» є головним формотворчим стержнем експозиції, і його наддніпрянці зображали на різноманітних ужиткових предметах, надаючи їм особливого значення.
Виставка є важливою і довгоочікуваною, оскільки у такому об’ємі і з таким наповненням рідкісними експонатами (понад 200!) народне мистецтво Київщини, Полтавщини, Черкащини та ін. регіонів давно не репрезентувалось у Львові, а деякі речі представлені вперше! Після тривалої перерви, належного підготування творів реставраторами і напрацювання ідей таке особливе і близьке нам мистецтво Великої України можна заново відкрити для себе або познайомитись з ним.
Основу експозиції становитимуть твори з нашої музейної колекції, до формування якої свого часу долучились відомі вихідці з Наддніпрянщини та Галичини: Микола Біляшівський, Вадим Щербаківський, Володимир Пещанський та Михайло Бойчук, і завдяки їхньому вкладу, ми маємо змогу познайомитись з низкою артефактів XVII-XIX ст. Також «Росте древо» залучає і удоступнює значну кількість виняткових експонатів з приватних збірок Львова, які є вагомою часткою культурної спадщини.
Тож чекаємо наших зустрічей з народним мистецтвом НАДДНІПРЯНЩИНИ.
Виставка триватиме з 13 березня до 29 серпня 2021 р.
вул. М. Драгоманова, 42