Тарас Самотос «Весняні сугестії»

Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької

17 травня 2024 о 16.00 у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького) відбудеться відкриття виставки Тараса Самотоса (1964–2020) «Весняні сугестії», присвяченої 60-річчю від дня народження митця. Це ретроспективна виставка, яка репрезентує його творчість упродовж 1992–2020 років. На експозиції представлено живопис Тараса Самотоса у різних жанрах: ню, архітектурні мотиви, портрети, історичні та квіткові композиції. Показано тільки частину творчого доробку, й це, здебільшого, картини, які зберігалися у його майстерні, а також твори із приватних львівських збірок.
Тарас Самотос був надзвичайно талановитим митцем, який осмислював проблеми буття. Він шукав і знайшов свою дорогу та свою образотворчу версію зображення навколишнього світу. Тарас Самотос завжди прагнув пізнати істину у речах, на перший погляд, простих, звичайних та формував свій мистецький світогляд на класичній спадщині. Експериментував із формою та колоритом, створюючи динамічні композиції, позначені його власним творчим почерком («Весняні сугестії-І», «Весняні сугестії-ІІ»). На виставці представлено полотна на історичну тематику: «Гонта» (2009) та «Гонта змучений» / «Засмучений полковник» (2012). У них відтворено постаті українського козацтва, сповнені духовної величі та мужності. Інтимністю та шляхетністю вирізняються жіночі образи у його картинах. На експозиції також можна буде ознайомитися із світлинами та відеоматеріалами про Тараса Самотоса, які підготувала сестра художника –Наталка Самотос-Баєрлє.
… Рано і раптово митець відійшов у вічність, не завершивши своїх полотен та задумів, але залишивши по собі теплі спогади та пам’ять колег, друзів, учнів.
Експозиція виставки «Весняні сугестії» заохочує нас оглянути глибоко осмислені та високомистецькі твори Тараса Самотоса, спонукає пізнати його мистецький світогляд та розуміння мети і завдань мистецтва.
Куратор виставкового проєкту- Івона Лобан
Кураторська екскурсія експозицією виставки «Весняні сугестії»: розмова про один твір Тараса Самотоса (із залученням відеоматеріалів із архіву художника)» відбудеться 19 травня о 15.00. Екскурсію проводитиме Наталка Самотос-Баєрлє.
Вартість вхідного квитка:
Дорослі- 50 грн.
Студенти- 40 грн.
Учні, пенсіонери- 30 грн.
Виставка відкрита з 17 травня до 30 червня 2024р.
Музей працює щодня з 10.00 до 18.00, вихідні дні: п’ятниця, субота
Каса музею працює до 17.30