Виставка “Юрій Скандаков. Повернення феномена”

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
5 березня 2021 року о 15:00 у виставкових залах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відкрилася ретроспективна виставка «Юрій Скандаков. Повернення феномена».
Близько 80 творів Юрія Скандакова періоду 1960-х – початку 2000-х років знайомлять із творчістю цього визначного українського живописця, графіка, дизайнера і педагога. Його творчість висвітлює традиції андеґраундного та імпресіоністичного мистецтва Львова 1960–1980-х років. Безпосереднє спілкування зі шедеврами краще за будь-які слова дасть змогу збагнути суть феномена Скандакова.
Виставка триватиме до 30 квітня 2021 року.
Куратор проєкту – Володимир Петрашик, кандидат мистецтвознавства.
Виставковий проєкт «Юрій Скандаков. Повернення Феномена» має на меті відродити ім’я цього напівзабутого, проте унікального художника, вписати його творчість у контекст українського мистецтва другої половини ХХ ст. та познайомити поціновувачів мистецтва з його творчістю.
Різножанровість, полістилістичність, фантасмагорія, висока майстерність виконання і складність та водночас оригінальність сюжетної лінії – це ознаки небуденної творчості майстра. Його глибоко психологічні портрети й лірико-епічні пейзажі, складні за формою, змістом і композиційною побудовою, на період 1960–1980-х років здавалися нетиповими. Особливу увагу привертають оригінальні сюжетні композиції, де експресивність темпераменту автора поєднується з декоративністю настроєвості цих творів. Юрій Скандаков – художник-експериментатор, який володів різноманітними техніками, проте його улюбленими були графічні, а саме акварель і пастель. Одним із провідних жанрів, у якому творив мистець, було також «ню».
Його авторський почерк – це абстракція з трьома контрастними колірними домінантами: білий, чорний і червоний. Скандаков майстерно поєднує геометричні форми, показує гармонійність вертикалей і горизонталей, силуети та сюжети, які торкаються самого серця.
Все це знаходиться тут, на ретроспективній виставці творчості Юрія Скандакова.
💻

 Сайт про життя і творчість митця – https://skandakov.com/
📽 05 березня о 15:00 будемо стрімити відкриття виставки на нашій сторінці.
📌За додатковою інформацією звертатись: [email protected]