Володимира Козюка “Україна крізь віки”

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Друзі, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрився мистецький проєкт народного художника України Володимира Козюка “Україна крізь віки”. Проєкт відбувається під патронатом голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького.
Митець насвітлює історію України, звертаючись до архетипних персоніфікованих образів дівчат у національному вбранні, що уособлюють собою той чи той етнокультурний регіон. Вони представлені в оточенні знакових історичних та мистецьких артефактів-символів.
Глядачеві запропоновано “зануритись” у захопливий процес знайомства з цими збірними образами, прототипи яких мешкають на цих землях: на Поділлі, у Таврії, на Наддніпрянщині чи у Карпатах.
Перед ним не просто постають одна за одною юні дівчата, сповнені природної краси й молодої енергії. Перед ним “проходить” історія України – через переосмислений образ молодої жінки, що творить антропоцентричну мистецьку парадигму.
Через цей метафоричний сонм прекрасних героїнь автор гортає сторінки історії українських земель. Прочитується нерозривний звʼязок між кожною з композицій: зображені дівчата наче ось-ось розкинуть руки і стануть у спільне коло, яке почне швидко обертатись – символ динамічного розвитку й оновлення життя. Дівчина на центральному полотні зображена на тлі могутнього світла. Це – знак майбутньої Перемоги.
Представлені роботи транслюють наше історичне й культурне багатство та засвідчують, що українці мають давні, непорушні традиції та потужну духовно-національну спадщину, що є основою майбутнього нашої Батьківщиниі.

Виставка триватиме до 12 травня 2024 року.
🏛Головна будівля НМЛ, виставкова галерея
(пр. Свободи,20)
ВТ-НД / 10:00–18:00
ПН – вихідний
🎫ВХІД – ВІЛЬНИЙ