Міні-виставка творів після тривалої реставрації коштом меценатів

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
Доброчинність в Україні існувала здавна, й перші згадки про неї доносять літописи княжих часів. Уславлені імена українських доброчинців-меценатів вписані в нашу історію назавжди: київські князі Володимир та Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, князь Данило Галицький, княжий рід Острозьких, гетьмани Петро Сагайдачний та Іван Мазепа, митрополит Петро Могила, родини Терещенків, Ханенків, Тарновських…

У Львові постало чимало музеїв, культурних та освітніх установ теж завдяки меценатам. Особливе місце в цьому переліку належить

Національному музею у Львові імені Андрея Шептицького.
З-поміж численних починань митрополита Андрея Шептицького у різних царинах суспільного духовного, культурного, фінансово-економічного розвою Галичини своїм найулюбленішим творінням владика вважав Національний музей у Львові, який заклав 1905 року як Церковний (із розширенням тематики зібрань перейменований (1911) у Національний музей у Львові). 13 грудня 1913 року Митрополит Андрей урочистим актом передав власний музей в дар українському народові.
Наш музей пишається тим, що традиції меценатства продовжуються й у наші дні. Цьогоріч в експозицію НМЛ ім. А. Шептицького після тривалої реставрації повернулися такі знакові мистецькі твори, як гаптований чин «Моління» XV століття з церкви Св. Миколая в Золочеві, ансамбль ікон із церкви Покрову Пресвятої Богородиці у с. Поляна, що на Старосамбірщині, а також царські врата початку ХVІІ століття зі с. Лінини Малої. На початку минулого століття ці раритети надійшли до музею з теренів Львівщини й стали окрасою національного духовно-культурного надбання.
На виконання реставрації цих безцінних пам’яток склали добровільну пожертву пп. Наталка та Чарльз Майкл Кеннони (Великобританія). А ще триває реставрація, яка також здійснюється коштом родини Кеннонів, ікон «Успіння Пресвятої Богородиці» (XVII ст., с. Розваж Львівської обл.), «Старозавітна Трійця» вірогідного авторства Дем’яна Роєвича (?––1708) (1660-х рр., невідомого походження). Найближчим часом ці твори також будуть представлені у постійній експозиції нашого музею.
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького надзвичайно цінує підтримку своїх друзів і прихильників і складає панству Кеннонів найсердечнішу подяку та побажання міцного здоров’я і снаги.