Підсумкова виставка 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

14 жовтня о 17:00 в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького відбудеться відкриття виставки результатів 11-го Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові, який триває з 5 до 15 жовтня. Художники з різних континентів зібралися у нашому місті, щоб працювати біля гутної печі та у майстернях єдиної в Україні кафедри художнього скла. Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові є найтривалішим у світі безперервним заходом художників-склярів. У ювілейному симпозіумі взяли участь 50 митців з 20 країн. Це художники з CША, Ісландії, Туреччини, Азербайджану, Японії, Норвегії, Швейцарії та інших країн. Проєкт відбувається за підтримки Українського культурного фонду.
«Симпозіуми стали своєрідним каталізатором у появі на світовій арені сучасного мистецтва поняття «українське авторське скло» та «український дизайн художнього скла». Сьогодні, з перспективи понад чвертьстолітньої історії проведення симпозіумів у Львові, можна сміливо стверджувати, що саме цей захід став «вікном у світ» для пострадянського українського склярства» – зазначає Михайло Бокотей, директор Музею скла у Львові, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ.

До експозиції підсумкової увійдуть роботи робіт усіх іноземних учасників, а також українських митців. Міжнародні симпозіуми гутного скла у Львові відбуваються кожних три роки, починаючи з 1989 року, завдяки ініціативі одного зі засновників міжнародного студійного руху на постсоціалістичному просторі Андрія Бокотея.  Цього року ми святкуємо 30 років неперервної діяльності симпозіумів у Львові. За цей період у заході взяли участь 254 художники з 32 країн, а колекція зібраних робіт налічує понад 350 одиниць і належить до найцінніших у світі збірок сучасного художнього скла.

Виставка триватиме до 6 листопада.
___________________________________________________________________
Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону
України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення
сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства,
широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та
інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного
законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проєктів
Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.